Żółty cytrynCytryn. Jest to gruby kawałek kwarcowego pryzmatu kryształów o grubości 3 mm (cięty prostopadle do osi c, dzięki czemu sześć boków odpowiada powierzchniom pryzmatu). Jest centralny rdzeń cytrynowy, otoczony przez zmienne obszary kryształu rockowego i kwarcu zadymionego. Większość wtrąceń (zarówno minerałów, jak i cieczy) można znaleźć wzdłuż pęknięć w krysztale i w nieregularnych plastrach, ale niektóre z nich koncentrują się również na liniach równoległych do twarzy pryzmatu, na przykład w prawym górnym rogu po prawej stronie.

Ciemnymi pionowymi liniami są duże pęknięcia, w których wytrąciły się różne minerały. Niższa niż bezbarwna część kryształu, która nie ma fantomów, jest w rzeczywistości częścią sąsiedniego kryształu. .

Cytryny są zazwyczaj gęste, lekko przeświecone w pobliżu bladych chalcedonów, które mogą sięgać od szarego, odcieni brązowego, czerwonego, pomarańczowego lub żółtego, a nie są bardzo czyste kwarcowe, charakteryzujące się dużą zawartością zanieczyszczeń, które czynią go dość gęste, I bardzo trudne.

Flint jest ogólnie nazwą nadawaną dla ciemniejszego materiału, podczas gdy jest bardziej powszechnie nazywane kolorowymi wersjami.

Komentarze